NAKODO ETKİNLİKLERİ NASIL YAPILIYOR?

Çalışma alanı aile olan bir kurum olarak en sık karşılaştığımız sorun yanlış evlilikler ve/veya evlenmek için uygun bir adayın bulunmasındaki zorluklar. Çoğu zaman evlilik adayına doğru bir evlilik adayını bulabilmesi için çok sosyalleşmesi veya arkadaş/eş/dost ve çevresinden yardım alması veya görücü usulü evliliği denemesi tavsiye edilir. Bazı adaylar ise “evlilik siteleri”ni denemekteler. Evet, bunlar başarılı olabilir. Fakat tüm bu metodların çalışması için çok yoğun bir mücadele gerekiyor. Günümüzün gelişen temposunda herkesin bu kadar ayıracak zamanı veya enerjisi olamayabiliyor.

Bir erkek bir kadın tanışıyor, anlaşıyor ve evlenmeye karar veriyor. Sıra ailelerin tanışmasına gelince ailelerin pek de uyuşamayacağı görülüyor ama o an için çok da önemsenmiyor. Sonuç: orta ve uzun vadede bir başka mutsuz ve başarısız bir evlilik! Bu en yaygın olarak karşılaştığımız bir durum. Nakodo evliliklerinde ise bu sonuçları çok daha nadir görüyoruz.

Nakodo Etkinlikleri metodolojisinde evlenecek adayın bir temsilcisi (bu adayın annesi, babası, kardeşi, yakını veya bir arkadaşı olabilir) bir Nakodo etkinliğine katılarak kendi adayına uygun olabilecek adayları tespit ediyor. Bir Nakodo etkinliğinin yapılabilmesi için en az yüz ailenin katılması gerekmektedir.

Duygularımız ve heyecanımız zaman zaman gerçekleri görmemize engel olabilmektedir, özellikle genç ve tecrübesiz isek. Bu yüzden Nakodo etkinliklerine adayların kendileri değil, temsilcileri katılıyor. Ayrıca Nakodo evliliklerinde ailelerin evliliğe desteği de baştan alınıyor. Evlilikte aile desteği başarılı evliliklerin en önemli hususlarından biri olarak öne çıkıyor. Nakodo etkinlikleri yıllardır çok geniş bölgelerde başarı ile uygulanıyor.

Nakodo etkinlikleri ayrıca evlenmekte zorlanan kişilere, çekingen yaradılışlı olan veya iş hayatı gereği iş dışında hiçbir şeye vakit ayıramayan binlerce insana da alternatif bir evlilik yolu açıyor. Bu insanlar ne kadar değerli ve kaliteli insanlar olsalar da içinde bulundukları durum ve çevre onların kendi yuvalarını kurabilmelerine engel olabiliyor. Bu da sağlıklı bir toplumun temel taşı olan aile yapılarının kurulması önünde büyük bir engel olarak durmaktadır. Nakodo etkinlikleri tüm bu dezavantajları ortadan kaldırıyor.

Nakodo etkinliğine katılım başvuruları www.nakodo.com.tr Başvuru Formu ile yapılıyor. Kısa bir form doldurulup iletişim bilgileri girildikten sonra Nakodo etkinlikleri ile ilgili davetiyeler email veya cep telefonunuza gelmeye başlıyor. Katılım sadece davetiye ile oluyor. İstediğiniz etkinliğe istediğiniz zaman online rezervasyon yapabilirsiniz. Çeşitli şehirlerde sık sık Nakodo etkinlikleri yapılmaktadır.

** Gelecek etkinlik tarihlerini buradan takip edebilirsiniz.

** Etkinliklere gelemiyorsanız online Nakodo sistemini inceleyebilirsiniz.

serdar

Online Rezervasyon

*** Rezervasyon için öncelikle başvuru sürecini tamamlamış olmanız gerekmektedir.