Nakodo İletişimlerinde Uyulması Gereken Kurallar

 1. Genel kaide ilk olarak erkek tarafının aramasıdır. Erkek tarafı iseniz ilk aramayı siz yapınız.
 2. Arama için adayın uygun saatlerini seçtiğinizden emin olunuz. Aday ile ilgili gönderdiğimiz SMS/mailde adayın hangi saatler arasında aranabileceği yazmaktadır.
 3. İlk görüşmenizde kısaca kendinizi tanıtınız ve sonra karşı tarafın kendisini tanıtmasını bekleyiniz. İlk görüşmenizin 15-20 dakikayı geçmemesine özen gösteriniz. Unutmayın, önemli olan uzun konuşmak değil, sık aramaktır.
 4. İlk denemede en doğru adayı bulamayabilirsiniz, ısrarcı olmayınız. Başka bir aday sizin için daha uygun olabilir.
 5. Kırıcı ve kaba davranmayınız. Görüşmeye son vermek istiyorsanız bunu uygun ve nazik bir şekilde yapınız.
 6. Telefonda karşılıklı olarak anlaştıktan sonra kısa süre içinde bir buluşma programı düzenleyiniz. Fakat buluşamazsanız hemen umutsuzluğa düşmeyiniz. İnsanların özel hayatları/iş hayatları o an için buna izin vermeyebilir. Hayatınızın fırsatını sabırsızlık yüzünden kaçırmayın.
 7. Herhangi bir sebepten dolayı bir süre için sistemin dışında kalmanız gerekiyorsa (şehir veya yurtdışına çıkmanız gibi) veya kısa süre içinde buluşamayacaksanız sisteme uygun SMS mesajını göndererek hesabınızı dondurunuz. SMS mesaj listesine buradan kolayca ulaşabilirsiniz.
 8. Doğru kişiyi bulduğunuzu düşünüyorsanız aşırılığa kaçmaktan sakınınız ve sistemi kullanmaya son veriniz. Nakodo’ta bir aday sadece tek bir aday ile görüşme yapabilmektedir. Görüştüğünüz adayın uygun olmadığını düşünüyorsanız sisteme uygun SMS komutunu gönderebilirsiniz. Bu şekilde sistem eski adayı da bilgilendirmekte ve kendi yoluna gitmesi konusunda uyarmaktadır.
 9. Gönderdiğimiz adayın ön bilgilerini dikkatlice inceleyiniz. Baştan uygun bulmuyorsanız görüşmeye hiç başlamayınız. Her başarısız görüşme insanların bir derece daha yıpranmasına sebep olabilir. Fakat çok ön yargılı da olmayınız. Bir kaç yüzeysel bilgi karşınızdaki insanı gerçekten tam olarak ifade edemeyebilir.

Diğer Önemli Hususlar

 1. Adaylara doğru bilgi verdiğinizden emin olunuz. Her zaman bir Nakodo yetkilisi tarafından aranabilir ve ek belge sağlamanız talep edilebilir. Hatalı bilgi vererek adayları yanıltan kullanıcılarımız sistemden ayıklanmaktadır.
 2. Nakodo sisteminin tam otomatik ve tamamen online olduğunu unutmayınız. Sisteme herkese açıktır ve isteyen herkes kayıt olabilir. Nakodo aracılığı ile tanıştığınız evlilik adayına da herhangi bir tanımadığınız kişiye olduğu gibi temkinli yaklaşınız ve buluşmaya karar verirseniz kalabalık yerlerde buluşmaya dikkat ediniz. Tanıyıp iyice emin olmadan herhangi bir maddi alışveriş yapmayınız. Uygunsuz davranan adayları tanışma ertesi size sunulan ankette bize mutlaka bildiriniz.