Nakodo sistemi ile alakalı sıkça sorulan sorular

Aşağıda Nakodo evlilik sistemi kullanımı ile alakalı en çok sorulan sorular ve yanıtlarını bulabilirsiniz.

Nakodo evlilik amaçlayan ciddi adayları buluşturan, otomatik ve güvenli bir yapı üzerine kurulu bir tanıştırma platformudur. Kullanıcı kendi adına Nakodo sistemine kayıt olabilir. Tüm işlemler ve bilgilendirmeler online ve SMS aracılığı ile yapılmaktadır.
Evlilik adayları birbirleri ile direkt görüşmektedir. İletişimler kademe kademe gelişmekte ve nihayet adayların kendi arasında iletişim kurması için bilgilerinin karşılıklı olarak gönderilmesi ile tamamlanmaktadır.
Yoğun çalıştığı için vakti olmayan veya yaşadığı çevrede uygun evlilik adayları bulunmayan veya Nakodo toplantılarının yapıldığı şehirlere uzak yaşayan veya çekingen veya yardım almak istemeyen evlilik adayları için bu sistemin kullanımı idealdir.
%100 güven ortamı mümkün değildir. Nakodo online bir tanışma sistemidir. Daha güvenli bir tanışma metodu için Nakodo Etkinliklerini inceleyiniz. Nakodo’da aday kayıtları çeşitli elektronik kontrol mekanizmaları ile takip edilmektedir.
Başvuru Formunu doldurarak kaydınızı yapıyor ve gerekli bilgileri sağlıyorsunuz. Hesabınız onaylandığında SMS ile bilgilendirileceksiniz. Bundan sonra size sunulan adayı seçerek devam edebilirsiniz. Aday bilgileri halka açık değildir. İletişim bilgileri çeşitli kademeler sonrasında değiş tokuş edilmektedir.
Başvuru ertesi hesabınızın aktive olduğu size SMS ile bildiriliyor. Bundan sonra aşamalı olarak adaylar ile tanışma süreçleri başlamaktadır.
Size sunulan adayın size uygun olmadığını düşünüyorsanız herhangi bir aşamada reddedebiliyorsunuz ve reddedilebiliyorsunuz.
Tüm işlemler SMS mesajları veya internet üzerinden yapılmaktadır. SMS ile gönderebileceğiniz komut listesi için tıklayınız.
Adayların eşleştirilmesi yazılım aracılığı ile yapılmaktadır. Yazılım ilk olarak sizin girdiğiniz bilgi ve tercihleri kullanmaktadır. Daha sonraki aşamalarda çeşitli algoritmalara göre optimizasyon yapmaktadır. Örneğin coğrafi yakınlık, ilgi alanları, müsaitlik durumu gibi kriterler kullanılmaktadır.
Bazı temel bilgiler haricinde diğer bilgileri teyit etmiyoruz. Bu bilgileri aday ve ailesi ile görüşmenizde kendiniz teyit etmelisiniz.
Tüm kontrol işlemleri, hesabı durdurma, tekrar aktive etme, red, onay vs. SMS veya kontrol paneliniz aracılığı ile yapılmaktadır. Panelinize www.nakodo.com.tr sayfasından ulaşabilirsiniz. Cep telefonu olarak kayıtta kullandığınız numarayı başına sıfır koymadan giriniz.
Nakodo ve Nakodo programlarından istediğiniz zaman çıkmak veya geçici olarak durdurmak mümkündür.
Sistem bir anda bir adayın birden fazla kişiyle görüşmesine izin vermemektedir. Tanıştırılan aday başka bir aday ile devam etmek isterse bu durum diğer adaya da bildirilmektedir.